Hakkımızda

Bulgaristan’ın Filibe kentinde Ziraat mühendisliği eğitimimi aldıktan sonra yüksek lisans eğitimimi meyvecilik üzerine tamamladım. Bulgaristan’da 13 yıl ziraat mühendisi olarak farklı tarımsal üretim yapan kooperatiflerde görev aldım. Fakat o yıllarda bazı sosyolojik olaylardan dolayı Ana Vatana Türkiye’ye geri döndüm.

1989 yılında Tarım Bakanlığının kendi bünyesinde düzenlemiş olduğu ziraat mühendisliği alımı sınavına katıldım ve kazandım. 29.12.1989 yılında İnegöl ilçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladım.

İşim gereği meyvecilik üzerine yaptığım bazı araştırmalar ve tespitlerim neticesinde, ilçemizde ve bütün ülkemizde bulunan yerli ceviz çeşitlerimizin son derece verimsiz oldukları kanaatine vardım. Ana sebeplerinden bir kaçını belirtmek gerekirse:

1. Yerli çeşit ceviz ağaçları, uç dal verimliliği mevcudiyetinden dolayı büyük taçlar oluşturuyorlar. Haliyle hastalıklara ve zararlılara karşı mücadele etmek son derece güç ve imkansız hale geliyor.

2. İlkbaharda erken yapraklanmalarından dolayı ilkbahar kırağıları ve donları uyanmış olan bütün yaprakları ve çiçekleri zarara uğuratıp o senenin mahsülünü yok ediyor.

3. Hastalıklara ve zararlılara karşı son derece yatkın ve hasaslar.

Bu durum beni son derce rahatsız etti ve arayış içine girdim. 1995 yılında eşim ziraat teknisyeni Gülten Kurtulmuş adına ARDA FİDANCILIK olarak Ceviz Fidanı üretimine karar aldık. Bütün bilgilerimi, tecrübelerimi pratiğe dökerek BURSA ilinin İNEGÖL ilçesine bağlı ORTAKÖY köyünde yabancı ceviz çeşitlerden oluşan aşı kalemi üretimi için (damızlık kurdum) CHANDLER, FERNOR, HOWARD ve bu çeşitlerin ihtiyacı olan tozlayıcı çeşitler – FRANGUETTE, FERNETTE, MEYLENİSE, RONDE DE MONTIAGNES fidanları yetiştirmeye başladık.

Anaçlığımızı oluştrulduktan 3-4 yıl sonra bu çeşitlerden oluşan ceviz fidanı üretimine başladık.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda fidanlarımızı virüsten koruyabilmek için 3 nolu ceviz damızlığımızı kurduk. Bu sayede ürettiğimiz, satışı ve danışmanlığını yaptığımız CHANDLER ceviz çeşidine MAVİ SERTİFİKA verebilmekteyiz.

Ayrıca Fernor Ceviz çeşidinden Mavi Sertifikalı Fidan verebilmek için 3 nolu damızlık parselimizi kurmuş bulunmaktayız.

TÜM FİDANLARIMIZ, İSMİNE DOĞRULUĞU KONUSUNDA AYRICA SÖZLEŞME İMZALAYARAK GARANTİ EDİLMEKTEDİR.

Hakkımızda

Hakkımızda

Sevgi ile Yetiştiriyoruz

Her bir fidanı sevgi ile hayaller kurarak yetiştiriyoruz. Arda Fidan olarak en büyük farkımız bu işe aşk ile bağlı olmamız...

Topraktan aldığımız verim ile

fidanları sizin için hazır hale getiriyoruz.

Fidanları sizin için hazırlayıp

gönderiye uygun hale getiriyoruz.

Fidanları sadece Türkiye'nin değil

dünyanın her yerine gönderiyoruz.

Fidan Üretim & Satış

Biz ARDA FİDANCILIK olarak, akademik eğitimimiz, 22 yıllık deneyimimiz ile her yıl yüzlerce dönüm arazide sayısız ceviz ağacını sahipleri ile buluşturuyoruz ve verimli ağaçlar olmak yolunda gelişimlerine yardımcı oluyoruz.

Kendi fidanlıklarımızda yetiştirdiğimiz tüm fidanlarımıza, ismine doğruluğu konusunda ayrıca sözleşme imzalayarak garanti vermekteyiz . Ayrıca tüm fidanlarımız MAVİ ve SARI (STANDART) sertifikalı olarak DÜNYANIN her noktasına satılmaktadır.

Doğru ve Kaliteli Hizmet

Müşterilerimize Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Azerbeycan ülkelerinde toplamda 15.000 dönüm ceviz kapama bahçeleri kurduk. Sözleşmeli olarak fidan satışını yaptığımız tüm bu müşterilerimize danışmanlık hizmeti ve çalışanlarına eğitim vermeye devam ediyoruz. Dolayısı ile günümüze kadar da verimli ceviz üretim yaparak hepsinde başarıya ulaştık.

Sözleşmeli olarak satışını yaptığımız fidanlarımızın +%3 oranındaki zaiyatları tarafımızdan karşılanmaktadır. Ancak sözleşme süresince fidan yetiştirecek olan taraf, aldığı danışmanlık hizmeti kapsamındaki yöntem ve uygulamalara uymaz ise olabilecek kayıplardan fidanlığımız sorumlu değildir.

İhracat Yaptığımız Ülkeler

İletişim

İLETİŞİM

0 (224) 718 51 57
0 (533) 369 47 20

ADRES

Mahmudiye Mah. Ağaç İşler Böl. 32. Cad. No:4 İnegöl - BURSA / TÜRKİYE

SOSYAL MEDYA

TOP
Bulgarian Bulgarian English English Turkish Turkish